چرابه احمدی‏نژاد رای نمی‏دهم؟/ شما متهم هستید آقای دکتر!

سلام دکتر احمدی نژاد

من در دوره قبل به شما رای ندادم و این دوره نیز با کمال افتخار به شما رای نخواهم داد. دلایل این رای ندادن بسیار مهم هستند که برای اطلاع مردم عزیز منتشر می نمایم.

1) شما شان ریاست جمهموری را شکستید و با مردم کوچه و بازار ، جوانان و پیران روستایی هم صحبت شدید. جلال و جبروت رییس جمهور در تعداد ماشین های ضدگلوله شیشه دودی نهفته بود، وقتی این کاروان از خیابان ها عبور می کرد دشمنان ما از این هیبت می ترسیدند. اما اکنون کجاست آن هیبت؟ کجاست آن شکوه؟کجاینند معاونین شماکه با پول بیت المال و...

2)از وقتی که شما در سال 84 وارد عرصه انتخابات شدید تا کنون به طور متوسط ماهی یک پیامک در مورد شما به دستم می رسد،( در حالی که حتی از بردن نام معاونین وخدمه درب ادارات در دولتهای قبل از شما هم می ترسیدیم در پیامکها استفاده کنیم ) مطمئنم خیلی از مردم چنین وضعیتی داشته اند، اگر هر کدام از پیام ها 30 ثانیه وقت افراد را به خود اختصاص دهد و هر پیام تنها برای 5 ملیون نفر ارسال شده باشد، چقدر وقت مردم را تلف کرده اید، شما که ذهن ریاضی خوبی دارید، لطفا محاسبه کنید! تازه در اکثر پیام ها حرف های بدی نیز زده می شود، گناه این حرف های زشت هم پای شماست چراکه اگر به صحنه نمی آمدید ما این پیام ها را نداشتیم، داشتیم؟

3) راستی شما به چه حقی روزی 5- 6 ساعت استراحت می کنید و مابقی را به کار مشغول هستید؟ شاید برخی خام اندیشان گمان کنند که این کار پسندیده است و جای گله نیست. اما باید به آنها یادآوری کنم کسی که در مسند ریاست جمهوری است وقتی بدین گونه فعالیت کند پس از مدتی به این نتیجه می رسد که وقتی انسان می تواند 19 ساعت کار کند چرا نکند؟ پس ساعت کاری کارمندان و کارگران هم باید به این حالت تغییر کند!

4) آقای احمدی نژاد 4 سال گذشت اما ما هنوز به آنچه که در سند چشم انداز پیش بینی شده نرسیده ایم! چهار سال برای تحقق چشم انداز بیست ساله کم است؟!

5) دکتر، شما هیچ اعتقادی به صنعت گردشگری ندارید، به خارج می رویداز این جلسه به آن جلسه سفر استانی می روید از این شهر به آن شهر فقط سخنرانی و جلسه و دیدار و ...آیا نباید به عنوان یک مسئول حداقل در ایام نوروز به گردشگری ارج نهاده و در ویلایی در شمال یا کیش و یایک کشور اروپایی خود ویا معاونان شما تحت عناوینی  همچون جلسه در گفتامان اجتماعی ویاگفتگوی تمدنها ویا گفتگوی ادیان   ...اقامت گزینید؟

6) در سایتها آمده بود که ازدواج فرزندانتان در خانه پدر خانمش با حضور 40-50 میهمان برگزار شد، وقت نماز هم، نماز به امامت شما اقامه شده است.اولاً عدالت شما به سبب آنچه در بالا گفتم ودر شرع ودر عرف و.. آمده ب اید در یکی از سالنهای مجموعه ریاست جمهوری در الیه ویا یک مکان کوچکتر با حداقل ١۵٠٠ میهان برگزار می گردید (همانند معاونین دولت قبل )و در ادامه خواهد آمد زیر سوال است. ثانیاً مگر نشنیده ای که مردم بر دین زمامداران خویش‏اند ، اگر خدای نا کرده مردم از راه شما یاد بگیرند و عروسی ها را در این سطح و اندازه برگزار کنند ، آیا فکر کرده اید که چه تعداد افراد از کار خود در رستورانها بیکار خواهند شد؟این کار شما جزضربه به این قشر زحمتکش چه تفسیری دارد؟

7) در مطبوعات خواندم که طبق بررسی یک مرکز تحقیقاتی ، توهین مستقیم به رئیس جمهور در رسانه ها در مورد دو رئیس جمهور سابق تنها به تعداد انگشتان دست اتفاق افتاده است. اما در مورد شما تا چند ماه پیش، بیش از هزارو پانصد بار. یاد بگیرید! فضا را مثل گذشتگان آزاد بگذارید تا رسانه ها حرف بزنند، اگر نگذارید حرف بزنند آنها مجبور می شوند توهین کنند!!! البته در دولتهای قبل معونین ریاست
جمهمورهم در حکم ... بودند شما حق نداشتید به تیپ آنها هم ایراد بگیرید روجوع به نشریه صبح تیتر آن ....

8) نمی دانم چه کسی به شما دکترا داده است، شما هنوز اعداد را نمی شناسید . آقای به اصطلاح دکتر شما وقتی مدرسه یا دانشگاه نمره 11 می گرفتید خوشحال بودید یا زمانی که 19 می گرفتید؟ اگر رویه امروز را داشته باشید حتما از یازده بیشتر خوشتان می آمده است! آیا خجالت نمی کشید که با افتخار اعلام می کنید عدد دو رقمی بیکاری را به عدد تک رقمی رسانده اید؟ یا شرم نمی کنید که عدد 18 درصد سود بانک را روی 12 نگه داشته اید؟ از دیگران یاد بگیرید که از تورم 20-25 درصد سال گذشته ناراحت و اندوهگین هستند، چرا که در کارنامه خودشان عدد بزرگ تر و درخشان تر 45 درصد وجود دارد.

9) به چه حقی وام برج سازان بدبخت را به کشاورزان و دامداران و بیکاران دادی؟ آقای عادل!!!

10) آقای دکتر شما آدم بدی هستید چونکه به قول مدیر مسوول آن روزنامه که مشاور آن آقا هم هست، وقتی مشائی خطا می کند، قطعا شما مقصرید. و البته به قول همان آقا وقتی فلانی خطا می کند مشاورانش تقصیر کارند و اگر نزدیکانش اشتباه کنند ربطی به وی ندارد.

11) آقای سیاست مدار، شما با اقداماتتان کاری کرده اید که چند سالی است لذت شدیدا محکوم کردن را در سیاست خارجی از ما گرفته اید، آنها می گفتند شما ناقض حقوق بشرید ما شدیدا محکوم می کردیم، می گفتند شما به دنبال سلاح هسته ای هستید ما شدیدا محکوم می کردیم ،... اما الان چه؟ شما به جای شدیدا محکوم کردن برمی گردید و به آنها می گویید شما خودتان ناقض حقوق بشرید، شما چرا از اسرائیل حمایت می کنید؟ شما زرادخانه اتمی دارید و آن را به کار می گیرید....

12) چند روز پیش سوار تاکسی شدم، بر روی شیشه تاکسی نرخ مسیر 240تومان درج شده بود، وقتی 250 تومان به راننده دادم و انتظار داشتم بقیه پول را برگرداند، راننده با ناراحتی گفت: ده تو من ندارم به شما بدم، اگر کرایه را رند  می کردند نه شما اذیت می شدید و نه من. بنده ا ز این سخن راننده استنباط کردم که هر وقت عددی رند نباشد فساد پیش می آید و آن کار بد انجام خواهد شد. تقریبا همه افراد چنین چیزی را درک کرده اند. اما چگونه است که دولت محترم به این امر مهم واقف نیست و در مساله مهمی مثل مسکن، طرحی را با هدف ارایه رایگان زمین به اجرا گذاشته است با عنوان زمین های 99 ساله!! زمین 99 ساله شد طرح؟ 99 که با صد یک عدد فاصله دارد شد عدد؟ اگر بقال سر کوچه به شما بگوید قیمت این پفک 99 تومان است به او نمی خندید؟اینها همه نشان دهنده این است که دولت نهم فاقد پشتوانه کارشناسی است و شتابزدگی در آن موج می زند.

13) حتی آدم های عامی نیز می دانند که اگر رو در روی دزد بایستید و بگویید شما دزددید اموال مرا بازگردانید؛ ناراحت شده و عکس العمل نشان می دهد. در این مواقع باید از روش های مسالمت آمیز استفاده کرد. باید بگویید: ای عزیز! ای هلو! شما دزد نیستید بلکه شاید از روی اشتباه مالی را از من نزد خود دارید، بیایید گفت و گو کنیم اگر دوست داشتید آن را به من برگردانید اگر دوست نداشتید خوب! بحثی نداریم!

البته شاید جایی هم لازم باشد فریاد برآورید که من زیر بار زور نمی روم (مگر آنکه آن زور، پرزور باشد!)شاید در این حالت دزد به اموال دیگر ما نیز طمع کند، اما ما را نخواهد زد .

 اما شما چه کردید؟ در سازمان ملل چه گفتید؟ در دوربان 2 چه به نمایش گذاشتید؟

14) شنیده ام که سیب زمینی مازاد کشاورزان را از آنها خریده و رایگان توزیع کرده اید، در این مورد چند نکته قابل توجه است:

*چون مردم ما آنقدر از سطح فکری پایینی برخوردارند که با یک سیب زمینی رایگان ممکن است رای خود را به این و آن بفروشند،شما نمی بایست این کار را می کردید!

*اصلا نباید سیب زمینی مازاد را می خریدید تا کشاورزان تنبیه شده و بدانند که هر سال چقدر از زمینشان را به کشت اختصاص دهند.

* یا مثل سال های گذشته سیب زمینی را می خریدید اما آن را به گونه ای از بین می بردید تا کسی از آن استفاده نکند .

* راستی سلامت مردم چه می شود؟ مصرف زیاد سیب زمینی چه تبعاتی دارد؟

15) شنیده ام فرزندتان را به سربازی فرستاده اید،(چرا همچون دولتهای قبل از ریاست دولت تا معاونین فرزندان خودرا در کنار خود در زمان مسئولیت به سربازی می فرستادند تا نکند سختی بکشند ) شما که نمی توانید برای فرزندانتان کاری بکنید و او را به سربازی نفرستید چطور باید از شما انتظار داشت که برای ملت ایران کاری انجام دهید؟

16)  خیانت های دولت نهم جبران ناپذیر است؛ از جمله این خیانت ها بالابردن سطح توقعات مردم است. دولت کار را به جایی رسانده که مردم آن روستای دور افتاده ، آب آشامیدنی بهداشتی می خواهند و مردم آن منطقه برای فرزندانشان شغل طلب می کنند!! آقای رییس جمهور در کجای دنیا سراغ دارید مردم بیمارستان و راه بخواهند؟!

17)  مگر قرار است همه کارهای بزرگی که نیاز کشور است در دولت شما اتفاق بیفتد؟ ریسک پذیری شما در اجرای طرح هایی که گذشتگان آرزوی آن را داشته اند و انجام نداده اند به چه معناست؟ آیا نشان از خود بزرگ بینی و خود برتر بینی شما نیست؟ طرح تحول اقتصادی، طرح سهمیه بندی بنزین، طرح سهام عدالت،...

 18)  محمود احمدی نژاد چرا همه آمارهای شما به گونه ای مشکل دارد؟ همه طرح هایی که اجرا کرده اید، حتی عددهایی که بانک جهانی در مورد رشد تولید ناخالص داخلی،افزایش میزان خصوصی سازی،افزایش رشد اقتصادی،افزایش فعالیت های عمرانی و.. داده است مشکل دار است. آمارهای شما فاقد اعتبار است،خودتان را اصلاح کنید! هر چیزی که به نحوی به شما ارتباط پیدا بکند فاقد ارتباط است. البته بی‏انصاف نیستیم ضعف ها را می بینیم و حتی آن را برجسته هم می کنیم.

چرا کشور را به سمت نابودی می برید؟ آیا دیگر بس نیست ، می خواهید کشور را به قهقرا ببرید.

19)
الان را نمی دانم اما شهردار که بودید از خانه برای ناهارتان غذا می بردید و غذای شهرداری را نمی خوردید، این کار نشانه چیست؟ آیا جز استثمار کردن و نادیده گرفتن حقوق زنان چیز دیگری است؟ بیچاره همسرتان که میبایست صبح زود بیدار می شد و غذارا آماده می کرد و لابد تا شب هم منتظر می ماند تا ظرف نشسته را به خانه بازگردانید تا بشوید، البته این سرنوشت غمبار و محتوم زن ایرانی است. چگونه می توان از شما انتظار دفاع از حقوق زن را داشت؟

20) آقای دکتر شما متهم هستید که به خط امام خیانت کرده اید. چراکه صحیفه نور را خوانده و تلاش کرده اید که به آن عمل کنید. مگر با صحیفه نور خواندن می شود خط امامی شد؟ ببینید برخی افراد که سابقه دار تر از شما هم هستند نگاهشان به خط امام چیست و چگونه با آن برخورد می کنند. یکی از همان روش ها را باید ادامه دهید.

*مطابق دانستن خط امام با دستخط امام و عکس امام.

*تغییر خط امام با جملات درگوشی امام با آنها یا خاطراتی که البته جز امام و خود فرد شاهد دیگری ندارد.  

*تاویل خط امام بر اساس فکر خود و آنچه که دوست دارند اتفاق بیفتد.

شما از صحیفه نور یاد گرفته اید که به محرومان توجه کنید،استکبارستیز باشیدو... اینها ظاهر کلمات امام است ،نباید با توجه به ظاهر کلمات امام به خط وی خیانت نمایید.  

 

  
نویسنده : مرتضی baghani ; ساعت ٢:٠٠ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۳٠ اردیبهشت ،۱۳۸۸


تسلیت رهبری برای درگذشت آیت الله بهجت

تسلیت رهبری برای درگذشت آیت الله بهجت
در پی رحلت حضرت آیت الله العظمی بهجت پیام تسلیتی از طرف رهبر معظم انقلاب اسلامی منتشر شد.

به گزارش از پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری، متن پیام به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
انالله و اناالیه راجعون

با دریغ و افسوس فراوان خبر یافتیم که عالم ربانی، فقیه عالیقدر و عارف روشن ضمیر حضرت آیت‌الله آقای حاج شیخ محمد تقی بهجت (قدس الله نفسه الزکیه) دار فانی را وداع گفته و به جوار رحمت حق پیوستند. برای اینجانب و همه ارادتمندان آن مرد بزرگ این مصیبتی سنگین و ضایعه‌ای جبران ناپذیر است. ثلم فی الاسلام ثلمه لا یسدها شی.

آن بزرگوار که از برجستگان مراجع تقلید معاصر به شمار می‌رفتند معلم بزرگ اخلاق و عرفان و سرچشمه فیوضات معنوی بی پایان نیز بودند. دل نورانی و مصفای آن پارسای پرهیزگار آینه روشن و صیقل یافته الهی و کلام معطر او راهنمای اندیشه و عمل رهجویان وصالحان بود.

اینجانب تسلیت صمیمانه خود را به پیشگاه حضرت بقیه الله (ارواحنا فداه) تقدیم می‌دارم و به حضرات علمای اعلام و مراجع عظام و شاگردان و ارادتمندان و مستفیضان از نفس گرم و به ویژه به خاندان مکرم و آقازاده ارجمند ایشان تسلیت عرض می‌کنم و برای خود و دیگر داغداران از خداوند متعال درخواست تسلی و برای روح مطهر آن بزرگوار طلب رحمت و مغفرت می‌کنم.

والسلام علیه و رحمه الله
سید علی خامنه‌ای
27 اردیبهشت 1388
23 جمادی الاولی 1430

  
نویسنده : مرتضی baghani ; ساعت ۸:٥٠ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢۸ اردیبهشت ،۱۳۸۸
تگ ها :


 

علت فوت آیت‌الله بهجت
علت فوت آیت الله محمد تقی بهجت ایست قلبی اعلام شد که در ساعت 14 و 30 دقیقه امروز در بیمارستان ولی عصر قم به وقوع پیوست.

نامدار، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم در گفت‌و‌گو با فارس، با اعلام این مطلب افزود: عصر امروز پس از تماس خانواده آیت الله بهجت با اورژانس 115 قم، مأموران اورژانس بر بالین وی حاضر شدند و متوجه شدند که وی به علت سکته قلبی هیچ علایم حیاتی ندارد.

به گفته وی مأموران اورژانس تمام تلاش خود را برای بازگردان علایم حیاتی وی انجام دادند و اقدامات احیا انجام شد اما نتیجه‌ای نداد، بلافاصله وی را به بیمارستان ولی عصر(عج) منتقل کردند که در آنجا اقدامات احیا نتیجه نداد و در ساعت 14 و 30 دقیقه آیت‌الله العظمی بهجت به لقاء الله پیوست.

 

 

ادامه مطلب   
نویسنده : مرتضی baghani ; ساعت ۸:۳۳ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢۸ اردیبهشت ،۱۳۸۸


منافقین هم به رجایی می‌گفتند باعث تحقیر ایران شدی

استاد حیدر رحیم‌پور ازغدی
منافقین هم به رجایی می‌گفتند باعث تحقیر ایران شدی

استاد حاج حیدر رحیم پور ازغدی از فعلان دوره نهضت نفت و انقلاب اسلامی در گفت‌وگوی مکتوبی به روش تخریب مشابه مجاهدین خلق(منافقین) در قبال شهید رجایی و تخریب‌های جریان‌های سیاسی علیه احمدی‌نژاد اشاره و تأکید کرد: آقای مهندس موسوی و آقای خاتمی هم اندیشه می باشند و اندیشه های بنیادی هیچکدامشان با طرز تفکر احمدی‌نژاد یکسان نیست. عدالتخواهی هم کار هر کس- هر کس نیست، زیرا هردوی این دو بزرگوار پیش از احمدی‌نژاد رئیس دولت بودند و مزه عدالتخواهی‌اشان را مردم چشیده اند!

به گزارش رجانیوز، استاد رحیم‌پور در ابتدای پاسخ مکتوب خود به سؤالات سایت گام سوم نوشته است:

بسمه تعالی

عزیزان! جنبش مردمی دولت اسلامی پس از عرض سلام، من با آن عده از شاگردان خودم افراد انجمن طلاب و دانشجویان که پبش کسوتان عدالتخواهی بلکه مدرسان مکتب کلاسیک سردمداران مکتب عدالتخواهی بوده اند و ادامه جهتشان را تبریک و از خدا عزت دو جهانشان را خواهانم، دیدم تا چه اندازه آنانیکه دوره پیش در این راه گام برداشتند، با چپ و راستی که اینک در ساختار متمدن ما به هم برپیچیده و با عدالتخواهان مبارزه می کند در تقابلند.

با همه اینها از شما میخواهیم تا جایی که می توانید به خط عدالتخواهی ادامه دهید و همیشه این حدیث را بخاطر داشته باشید: شخصی خدمت معصوم می رسد و می گوید من شیعه شما می باشم و حضرت می فرمایند اگر به راستی شیعه می باشی برو برای خودت پوستی از فقر و بلا فراهم کن زیرا مقدر آنکه در جهان قامت برای عدالتخواهی آراسته سازد، همین است. جداً هم چنین است و می توان آقای احمدی‌نژاد را ابوذر علی نامید.

متن گفت‌و‌گوی مکتوب با استاد رحیم‌پور در ادامه آمده است:

ادامه مطلب   
نویسنده : مرتضی baghani ; ساعت ٤:٤٧ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢٧ اردیبهشت ،۱۳۸۸


بدونه شرح

بازتاب قهرمانی استقلال


میرحسین: افتخارم این است که در لیگ قدس(لیگ فوتبال کشور) اجازه ندادم فوتبالیست‌ها از گرسنگی تلف شوند.

کروبی: حتی اگر گروهبان قندلی، مدرک ژنرالی بگیرد باز هم از نامزدی انصراف نمی‌دهم.

کرباسچی: سیستم بازی فولاد در برابر ذوب‌آهن، الگوبرداری از همان طرح 50 هزار تومان کروبی است.

رفعت بیات: با اعلام کاندیداتوری محسن رضایی، مربیان لیگ برتری از بلاتکلیفی در می‌آیند.

هاشمی‌رفسنجانی: نحوه پنالتی زدن آرش برهانی، گداپروری است.

محمد خاتمی: اصلاح‌طلبان باید با یک کاندیدا در انتخابات شرکت کنند.

اون یکی خاتمی (محمدرضا): درباره سقوط پیام خراسان با سفیر آلمان مذاکره خواهم کرد.

علی لاریجانی: پاسخ ایران به تیم‌های عربی در رقابت‌های آسیایی به شکل گزنده خواهد بود.

مایلی کهن: پارتی قطبی، اوباماست!

تاج‌زاده: اگر جنبش دانشجویی زنده بود، ایران تا الان به جام جهانی رفته بود.

بهزاد نبوی: تنها راه اصلاح ادبیات تماشاگرنماها، برقراری رابطه با آمریکاست.

محسن امین‌زاده: قهرمانی استقلال به خاطر توزیع دو میلیارد تومان آش میان داوران است.

محمدرضا خباز: نوجوانانی که به سن 18 سال تمام نرسیده‌اند، حق اظهار نظر درباره فوتبال را ندارند.

ابطحی: کروبی می‌تواند به افزایش سرعت پیستون‌های کناری کمک کند.

سعیدلو: گل «جان‌واریو» از برکات سفر استانی دولت به اسلامشهر بود.

قالیباف: اگر بوقچی‌های استادیوم روی من اجماع کنند، می‌آیم.

هیلاری کلینتون: عامل سقوط داماش به لیگ یک، القاعده بود!

حسن روحانی: باخت 5 بر 1 پرسپولیس مقابل الغرافه ناشی از دیپلماسی ضعیف دولت نهم است.

رسول منتجب‌نیا: حتی توپ جمع‌کن‌ها هم نسبت به نامزدی کروبی نظر مساعد دارند.

صفارهرندی: در این دوره میزان کتابخوانی نسبت به دوره قبل 35 درصد رشد داشته است.

جمیله کدیور: اگر کروبی رئیس‌جمهور شود حداقل یک فوتبالیست را به‌عنوان وزیر انتخاب می‌کند.

محسن رضایی: تعدد کاندیداها به نفع فوتبال

پاک است.

جاسبی: دانشگاه آزاد اسلامی یکی از سالم‌ترین نهادهای کشور است که در آن تبانی وجود ندارد البته اگر برادر و....

محمد هاشمی: سخنان احمدی‌نژاد در دوربان و گل «آل نعمه» به ذوب‌آهن، باعث تقویت اسرائیل شد.

برگرفته از سایت ثانیه نیوز http://www.sanyehnews.com

  
نویسنده : مرتضی baghani ; ساعت ۱۱:٢۸ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢٧ اردیبهشت ،۱۳۸۸


تصاویر: شوی تبلیغاتی رکسانا پس از آزادی

تصاویر: شوی تبلیغاتی رکسانا پس از آزادی

  
نویسنده : مرتضی baghani ; ساعت ۱:۱٦ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢۳ اردیبهشت ،۱۳۸۸
تگ ها :


واکنش شدید علمای ‏شیعه و سنی به تکفیر شیعیان

واکنش شدید علمای ‏شیعه و سنی به تکفیر شیعیان
با گذشت مدتی کوتاه از تکفیر شیعیان توسط امام جماعت مسجدالحرام در مصاحبه با شبکه خبری «بی‌بی‌سی»، علمای شیعه واکنش‌های متعددی نشان داده‏اند. به‌نظر می‌رسد از مهم‌ترین این واکنش‌ها، سخنان خطیبان جمعه شهرهای شیعه‌نشین عربستان باشد که در فضای رخوت‌زده و خفقان عربستان‌سعودی، بی‌واهمه به شیخ‌کلبانی انتقاد کرده و خواستار عذرخواهی او از تمام شیعیان شده‌اند. گزارش زیر از مجموعه واکنش‌های علمای شیعه در مورد این مسئله است.

علمای اسلام پیرو فتاوای سعودی نیستند
به گزارش رسا، یکی از علمای اهل تسنن سوریه، سخنان اخیر امام جماعت مسجدالحرام علیه شیعیان را به شدت محکوم کرد.

شیخ عبدالقادر الکتانی از علمای برجسته اهل تسنن در سوریه اظهارات اخیر شیخ کلبانی امام جماعت مسجد الحرام که در گفتگو با شبکه بی‌بی‌سی، شیعیان را کافر دانسته بود، به شدت محکوم کرد.

وی گفت: هنگامی که این سخنان را شنیدم بسیار تعجب کردم که این‌چنین شخصیتی در دنیای اسلام، چطور شمار زیادی از مسلمانان را کافر می‌داند، درحالی‌که پیامبر اکرم(ص) فرمود: «هیچ مسلمانی حق ندارد مسلمان دیگری که به وحدانیت خدا و نبوت پیامبر شهادت می‌دهد را کافر بداند».

الکتانی با اشاره به‌اینکه این اظهارات در گفتگو با بی‌بی‌سی ایراد شده است، تأکید کرد: این‌گونه اظهارات در شرائط حاضر که دنیای اسلام به وحدت نیاز دارد، تنها منافع استعماری غرب را فراهم می‌کند و موجب از هم گسستگی دنیای اسلام می‌شود.

وی گفت: نمی‌دانیم چرا درحالی‌که دنیای اسلام روز به روز به سمت تقریب مذاهب می‌رود و سعی می‌کند با برگزاری کنفرانس‌ها، میزگردها، همایش‌ها و اجلاس‌های مختلف بین‌المللی، اختلاف بین شیعه وسنی را به حداقل برساند، علمای سعودی به سمت گسترش فرهنگ تکفیر می‌روند.

الکتانی افزود: علمای جهان اسلام پیروی مدرسه سعودی نیستند و هر فتوایی که از این مدرسه صادر می‌شود را قبول نمی‌کنند، چراکه این مدرسه با وجود سخنان پیامبر اسلام(ص)، تنها فرهنگ تکفیر مسلمانان را می‌شناسد.
وی درعین‌حال با اشاره به اینکه جامعه اهل تسنن نسبت به سبّ و لعن صحابه بسیار حساسند، از علمای شیعه خواست تا مانع سبّ و لعن صحابه توسط شیعیان شوند.

الکتانی در پایان گفت: اگر خواستار وحدتی پایدار هستیم، همه مسلمانان باید به اعتقادات یکدیگر احترام بگذارند و هیچ‌یک دیگری را و آنچه به آن اعتقاد دارد را مورد سبّ ودشنام قرار ندهد.

سخنان خطیب مسجدالحرام چراغ سبز کشتار مسلمانان است
حجت الاسلام و المسلمین شیخ عبدالمهدی کربلایی فتواهای تکفیری علمای سلفی را چراغ سبز به گروههای تروریستی برای کشتار مسلمانان توصیف کرد.

حجت الاسلام و المسلمین شیخ عبدالمهدی کربلایی نماینده آیت الله سیستانی طی خطبه‌های نماز جمعه روز گذشته شهر مقدس کربلا که در حرم مطهر امام حسین(ع) برگزار شد، رشوه‌خواری را خلاف قانون و شرع و اخلاق توصیف کرد و گفت: دولت عراق باید تدابیر خاصی برای این پدیده که در اکثر اداره‌های کشور سرایت کرده است بیندیشد و مرتکبین این عمل غیراخلاقی را محاکمه کند.

وی از فتواهای علمای افراطی علیه شیعیان به شدت انتقاد کرده و گفت: علمای سلفی و افراطی با صدور فتواهای تکفیری علیه شیعیان، گروه‌های تروریستی را به کشتار پیروان اهل بیت(ع) و تخریب مقدسات تشیع دعوت می‌کنند.
حجت الاسلام و المسلمین کربلایی افزود: سخنان یکی از علمای سلفی عربستان در شبکه بی‌بی‌سی مبنی بر کافر بودن همه شیعیان، چراغ سبزی برای کشتار مردم بی‌گناه به‌شمار می‌آید و این نشان‌دهنده بی‌اطلاعی این افراد از آموزه‌های اسلام مبنی بر وحدت مسلمانان است.

امام جماعت مسجدالحرام در اظهارات اخیر خود به امت اسلام خیانت کرد
حجت الاسلام و المسلمین شیخ محمدحسن حبیب اظهارات شیخ عادل کلبانی در شبکه بی‌بی‌سی علیه شیعیان را خیانت به امت اسلام و وحدت اسلامی توصیف کرد.

حجت الاسلام و المسلمین شیخ محمدحسن حبیب خطیب جمعه «صفوی» از مناطق برجسته شیعه‌نشین عربستان، طی خطبه‌های نماز جمعه روز گذشته این شهر که در مسجد امام رضا(ع) برگزار شد، اظهارات شیخ کلبانی امام جماعت مسجدالحرام علیه شیعیان در شبکه بی‌بی‌سی را به‌شدت مورد انتقاد قرار داده و گفت: این سخنان نشان داد که علمای سلفی همچنان به برنامه‌های خود برای شستشوی مغزها و کینه‌ای کردن مردم نسبت به یکدیگر ادامه می‌دهند.

وی افزود: درحالی که جهانیان به گفتگو و تفاهم روی آورده‌اند این علما از منابری که باید بر روی آن مردم را به حق دعوت کنند به تکفیر جمعی از مسلمانان می‌پردازند، که این عمل خیانت به امت اسلام است.

شیخ محمد حسن از سکوت علما و اندیشمندانی که ادعای اعتدال و عدم افراطی‌گری می‌کنند ابراز شگفتی کرد و اظهار داشت: علما و اندیشمندانی که ادعای اعتدال میکنند و از خطرات این‌گونه سخنان به خوبی آگاه هستند نباید سکوت اختیار کنند و شاهد دشمنی و گسیختگی ملت باشند. خطیب جمعه صفوی دولت را به برخورد قاطع با این افراد دعوت کرد و گفت: دولت موظف است با کسانی که امنیت و وحدت ملت را هدف قرار داده‌اند برخورد قاطع بکند و باید بداند که در صورت سکوت شاهد گسیختگی و جنگ داخلی در کشور خواهد بود.

خطیب جمعه قطیف عربستان خواستار برکناری امام جماعت مسجدالحرام شد
حجت الاسلام و المسلمین شیخ حسن صفار خواستار برکناری امام جماعت حرم مکی به دلیل تکفیر تمامی شیعیان شد.
حجت الاسلام و المسلمین شیخ حسن صفار خطیب جمعه «قطیف» عربستان طی خطبه‌های نماز جمعه روز گذشته که در حضور جمع کثیری از شیعیان این شهر برگزار شد، دولت عربستان را به برکناری شیخ عادل کلبانی خطیب و امام جماعت حرم مکی که در گفتگو با شبکه بی‌بی‌سی تمامی شیعیان را کافر عنوان کرده بود دعوت نمود.

وی افزود: کسی که جمع کثیری از مسلمانان را کافر می‌داند صلاحیت امامت حرم مکی را ندارد.

شیخ حسن صفار خواستار عذرخواهی کلبانی از شیعیان شد و افزود: وجود این‌گونه افراد برای حکومت عربستان زیانهای فراوانی دارد و شیخ کلبانی باید از تمامی شیعیان به خاطر این اظهارات عذرخواهی کند.

خطیب جمعه قطیف از تمسک مدارس سلفی به سلاح تکفیر، ابراز تعجب کرده و اظهار داشت: مدارس تکفیری با تمسک به سلاح تکفیر، وحدت ملی و مصالح کشور را نادیده گرفته و به دیدگاه‌های مسئولان کشور مبنی بر وحدت توهین کرده‌اند.
وی افزود: ظهور شیوه تکفیر در مدارس سلفی که از عنوان مدارس و مؤسسه‌های رسمی کشور به شمار می‌آیند چهره عربستان را مشوش می کنند و این کشور را به عنوان حامی تروریسم معرفی می‌کند.

حجت الاسلام و المسلمین صفار در باره تکفیر شیعیان به‌دلیل توهین به برخی از صحابه گفت: این اظهارات با دلایل سیاسی صورت می‌گیرد، چون برخی از صحابه با یکدیگر مشکل داشتند و حتی به کشتار، لعن، فحش و بدگویی نسبت به یکدیگر پرداخته‌اند.

خطیب جمعه قطیف تأکید کرد: این به معنای موافقت ما با لعن و توهین نیست بلکه ما بارها نظر خود را درباره احترام به مقدسات یکدیگر اعلام کرده و خواستار احترام متقابل هستیم.

وی در پایان بر لزوم هم‌زیستی مسالمت‌آمیز ملت با یکدیگر تأکید کرده و خواستار دوری از اختلافات عقایدی و مذهبی شد.

سخنان اخیر امام جماعت مسجدالحرام خدمت به استعمار است
حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن نمر اظهارات امام جماعت حرم مکی را عامل ویرانی و گسیختگی در میان مسلمانان و خدمت به استعمار عنوان کرد.
 
حجت الاسلام و المسلمین علامه سیدحسن نمر خطیب جمعه دمام عربستان طی خطبه‌های نمازجمعه روز گذشته این شهر از اظهارات شیخ کلبانی امام جماعت مسجدالحرام در خصوص کافر دانستن همه شیعیان به شدت انتقاد کرده و گفت: سخنان شیخ کلبانی که در گفتگو با شبکه بی‌بی‌سی صورت گرفت و در بسیاری از سایتهای اینترنتی منتشر شد سبب گسیختگی و ویرانی امت اسلامی خواهد شد.

وی افزود: نباید تصور کرد که این سخنان تنها در آرشیو شبکه بی‌بی‌سی خواهد ماند، بلکه امواج آن تمامی امت اسلامی را در بر می‌گیرد و هوشیاری برخی از مسلمانان و سوءاستفاده گروه‌های تروریستی را در پی خواهد داشت.
سید حسن نمر این اظهارات را مخالف قوانین نظام کشور عربستان خواند و تصریح کرد: علما و اندیشمندان باید از اظهاراتی که بر خلاف قوانین کشور هستند و چهره عربستان را در جهان به صورت کشوری طرفدار تروریسم و کشتار معرفی می کند اجتناب کنند.

خطیب جمعه دمام، شیعیان را جزئی از عربستان دانست و اظهار داشت: شیعیان عربستان وفاداری خود را به کشور و ملت ثابت کرده‌اند و به‌هیچ‌وجه اجازه افراطی‌گری و اظهارات طایفه‌گری را نخواهند داد.

شیخ حبیل خواستار عذرخواهی رسمی امام جماعت مسجدالحرام از شیعیان شد
حجت الاسلام و المسلمین شیخ عبدالکریم حبیل از شیخ عادل کلبانی خواست تا به دلیل کافر دانستن شیعیان به صورت رسمی از آنان عذرخواهی کند.

حجت الاسلام و المسلمین شیخ عبد الکریم حبیل خطیب جمعه «ربیعه» عربستان طی خطبه‌های نماز جمعه روز گذشته این شهر از پادشاه عربستان خواست تا شیخ عادل کلبانی امام جماعت مسجدالحرام را به دلیل کافر دانستن همه شیعیان در مصاحبه با شبکه بی‌بی‌سی از این سمت برکنار کند.

وی از تکفیر تمامی شیعیان توسط شخصیت رسمی کشور عربستان در برنامه زنده ابراز شگفتی کرد و افزود: امامت مسجدالحرام باید ملت را به وحدت و مسئولیت‌پذیری دعوت کند ولی این پست به جایگاهی برای صدور تروریسم و کینه تبدیل شده است.

شیخ عبدالکریم حبیل تصریح کرد: آیا شیخ کلبانی به نتایج این سخنان خود به خوبی توجه نکرده است و نمی‌داند که این اظهارات چه عکس‌العملی را از جانب جوانان افراطی علیه شیعیان در سراسر جهان به دنبال خواهد داشت؟

خطیب جمعه ربیعه خواستار کنترل شدن اظهارات تکفیری شد و اظهار داشت: بهتر است پیش از آنکه جهانیان را به گفتگوی ادیان دعوت کنیم، اظهارات و سخنان خود را در داخل امت اسلامی کنترل نماییم و با اظهاراتی که سبب فتنه و آشوب می‌شود برخورد کنیم.

وی در پایان خواستار عذرخواهی رسمی شیخ کلبانی شد و گفت: امام جماعت مسجدالحرام به دلیل این اظهارات باید به صورت رسمی از تمامی شیعیان عذرخواهی کند.

  
نویسنده : مرتضی baghani ; ساعت ٢:۱٤ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢٠ اردیبهشت ،۱۳۸۸
تگ ها :


خوردنی‌هایی که نباید از آنها غافل ماند

خوردنی‌هایی که نباید از آنها غافل ماند


دانشمندان معتقدند مصرف این خوردنی‌ها مانند معجزه‌ای برای حفظ جوانی و طول عمر عمل می‌کند:
شکلات سیاه: تحقیقات نشان داده است که کاکائو عملکرد رگ‌های خونی را تسهیل کرده و ضمن سالم نگهداشتن قلب از بیماری‌هایی نظیر دیابت نوع دوم، فشار خون و بیماری‌های کلیوی پیشگیری می‌کند.

تمشک سیاه: آنتی‌اکسیدانت‌های موجود در این میوه نه تنها خاصیت ضد سرطانی دارند، بلکه از تخریب سلول‌ها بر اثر آزاد شدن رادیکال های آزاد جلوگیری می‌کنند و به این ترتیب موجب افزایش طول عمر می‌شوند.

ماهی: ماهی دوست قلب است. مصرف ماهی مانع افزایش کلسترول خون و بیماری‌های قلبی می‌شود.

آجیل: آجیل منبع خوبی از چربی‌های غیر اشباع، ویتامین، مواد معدنی و آنتی اکسیدانت است و مصرف روزانه و متعادل آن برای بدن مفید خواهد بود.

روغن زیتون: کشور‌هایی که سرانه مصرف روغن زیتون در آنها بالاتر است به همان نسبت آمار پایین‌تری از مرگ و میر بر اثر بیماری‌های قلبی و سرطان دارند. از سویی دیگر روغن زیتون با بیماری‌های مربوط به کهولت سن مبارزه می‌کند.

ماست: کلسیم موجود در ماست از پوکی استخوان جلوگیری می‌کند. همچنین باکتری‌های مفیدی در ماست وجود دارد که برای سلامتی بدن سودمند است


  
نویسنده : مرتضی baghani ; ساعت ۳:۳٧ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱٦ اردیبهشت ،۱۳۸۸


عوامل شهادت مطهری چگونه بازداشت شدند

عوامل شهادت مطهری چگونه بازداشت شدند

خبرگزاری فارس: در حمله به یکی از خانه‌های تیمی در خیابان جمالزاده مشخص شد مقاومت در این خانه وحشتناک زیاد است و تیراندازی و برخورد به طور گسترده صورت گرفته است.


به گزارش خبرنگار "سرویس فضای مجازی " خبرگزاری فارس، پایگاه اطلاع رسانی قربانیان ترور،پس از پیروزی انقلاب و روی کارآمدن نظام جمهوری اسلامی در ایران، برخی از نیروها نتوانستند با شرایط جدید کنار بیایند.
تشکیلات فرقان از جمله این گروه‌ها بودند که در مدت فعالیت کوتاه خود ضایعات جبران ناپذیری را به پیکره نظام جمهوری اسلامی وارد کرد. رهبر این گروه شخصی به نام اکبر گودرزی بود.
گودرزی با نام مستعار «عباس» در ده کوچکی به نام دوزان (بین خمین و الیگودرز) به دنیا آمده بود.
وی بین سال‌های 51 و 52 از الیگودرز به خوانسار رفت و بعد از مدتی به قم رفت و ضمن اینکه در دبیرستان درس می خواند در مدرسه علمیه آیت الله نجفی نیز به صورت نیمه وقت تحصیل می کرد. بعد از مدتی در مسجد چهلستون و در مدرسه شیخ عبدالحسین درس خواند. وی با شیوه و ادبیات خاصی به تفسیر آیات قرآن می پرداخت.
به اعتقاد اعضای گروه فرقان، حکومت جمهوری اسلامی تلاشی برای برقراری حاکمیت روحانیت بود. درحالی که این گروه از تز اسلام منهای آخوند پیروی می کرد. به همین دلیل به ترور شخصیت های تاثیر گذار انقلاب خصوصا روحانیون برجسته روی آوردند.
علاوه بر ترور مفتح و مطهری لیست ترورگروه فرقان عبارت بودند از: محمد بهشتی، محمد جواد باهنر، حقی، امامی کاشانی، ناطق نوری، موسوی اردبیلی، تیمسار فلاحی، بنی صدر، خوانساری ، هاشمی رفسنجانی و حضرت آیت الله خامنه ای که با دستگیری اعضاء و رهبری گروه ادامه ترورها متوقف شد.
نحوه دستگیری عوامل ترور شهید مطهری و گودرزی رهبر این گروه از زبان جمال اصفهانی(1) و محمد عطریانفر(2) از مسئولان پرونده فرقان موضوع گزارش پیشرو است که در پی می آید.
حمید نیکنام، علی بصیری و وفا قاضی زاده، عاملان ترور آقای مطهری بودند که همگی از تیم جنوب شهر بودند. علی بصیری تازه از دانشگاه فیلیپین فارغ التحصیل شده و به ایران آمده بود و دانش مذهبی کافی نداشت.
او تحت تاثیر گروه فرقان و گودرزی قرار گرفته و در ترور مشارکت کرده بود.
حمید نیکنام و بصیری اگرچه دو روز بعد از ترور آقای مطهری بازداشت شدند اما هیچ معلوم نبود که آنها قاتل مطهری باشند.
نیکنام به خانه یکی از اقوام خود در قزوین رفته بود و آنجا یکی از فامیل‌های او در بحث‌ها متوجه شده بود که او مواضع ضدروحانیت و فرقانی دارد؛ به کمیته گفته بود و بدین ترتیب نیکنام در خیابان بازداشت شد بدون اینکه کسی بداند او قاتل آقای مطهری است.
بصیری هم در چاپخانه کار می کرد. اطلاعیه‌ای که پس از ترور آقای مطهری پخش شده بود روی یک کاغذ A4 رنگی بود که ما وقتی سرنخ آن کاغذ را گرفتیم به چاپخانه ای رسیدیم که بصیری یکی از کارگران آنجا بود و وقتی سراغ بصیری را گرفتیم و به خانه اش رفتیم، او فرار کرد و از چینه دیوار افتاد و بیهوش شد.
او را به بیمارستان آوردیم و پس از به هوش آمدن گفت که من قبل از انقلاب فرقانی بوده ام و بعد از انقلاب از آنها جدا شده ام. ما سرنخی نداشتیم و آنها هم منکر دخالت در قتل شهید مطهری بودند.
جالب است که شبی که بصیری را گرفتند یکی از بچه ها به نام محمد هنردوست، شهید مطهری را خواب دیده بود که یک شنل قرمز خونی را از دوشش بر می دارد و یک شنل سبز را جای آن می گذارد و می گوید که من از امشب راحت می خوابم.
این تنها «شاهد» ما برای دخالت بصیری در قتل شهید مطهری بود. شبی که ما گودرزی را گرفتیم، در راه حرکت به سمت اوین، من از او پرسیدم که قاتل مطهری کیست. او گفت که یعنی شما نمی دانید. گفتیم می دانیم ولی می خواهیم تو را امتحان کنیم و او نام بصیری و بقیه افراد را به زبان آورد.
پس از ترور مطهری و در آن شبی که همزمان به 20 خانه تیمی گروه فرقان حمله شد، اکبر گودرزی هم به طور اتفاقی در یک عملیات شبانه بازداشت شد. در پی شناسایی یک خانه تیمی و مشاهده آتشباری شدید از آن معلوم شد که این خانه بایستی اهمیت زیادی داشته باشد.
بچه‌ها نمی‌دانستند که گودرزی در کجا مستقر است، ولی امیدوار بودند که گودرزی را هم در این عملیات پیدا کنند تا اینکه در حمله به یکی از خانه‌های تیمی در خیابان جمالزاده مشخص شد مقاومت در این خانه وحشتناک زیاد است و تیراندازی و برخورد به طور گسترده صورت گرفته است.
بچه‌ها حدس زدند که حتماً این خانه از اهمیت خاصی برخوردار است و نیروهای کمکی به آنجا رفتند.
مهم هم بود که در این عملیات کسی کشته نشود و همین مطالبه، سرعت عملیات را کم می‌کرد. بچه‌ها مجبور شده بودند نارنجکی را داخل خانه بی‌اندازند.
این اقدام، هم نگران کنده بود و هم راهگشا. با انفجار دو نارنجک در آن خانه تیمی خیابان جمال زاده تهران، تیراندازی قطع شد و یک نفر از داخل فریاد زد که «نزنید، نزنید، رهبر مجروح شد». این پیام برای بچه‌های عملیات بسیار راهگشا بود. بچه‌ها به داخل خانه ریختند و دو نفر را بازداشت کردند که در میان آنها شخصی وجود داشت که مجروح شده بود و گویا همان اکبر گودرزی بود.
به گفته او در آن شب عموم بچه‌های فرقان یعنی حدود 60 تا 70 نفر بازداشت شدند و این گروه به کنترل درآمد.
تمام سلول‌های بند 209 اوین پر شد و ترورها متوقف شد.

  
نویسنده : مرتضی baghani ; ساعت ٤:٠٥ ‎ب.ظ روز شنبه ۱٢ اردیبهشت ،۱۳۸۸